Zpráva za rok 2008

Základna dnešnímu datumu má 21členů činných a 21.členu příspěvkových oblasti mládeže máme čtyři v dorostu a mladý hasičů je 6.v roce 2008 nás opustil dlouholetý člen jeden ze zakladatelů hasičů v Kadani pán Jindrák ve věku 86 let.

Po žádostech na dotace od města Kadaně jsme dostaly 10.tisíc na sbor a 10.tisíc na mládež .

Tato částka se musela kompenzovat s penězi od sponzorů nebo z jiných zdrojů příjmu .

Činnost v roce v akcích

Jarní prázdniny

Jsme pobývaly na Bažině v klubovně u Hraničářů odkaď jsme dělaly denní výlety po okolí Kadaňska  Radonic a Maštov  celkem nás tam bylo kolem 25 dětí

dva dny jsme strávily v Sokolovně Masťově výlety po okolí i noční stezkou odvahy do dubového lesa .Zakončení prázdnin byl v klubovně maškarní bál s diskotékou a soutěžemi .

Táboření

Květnové táboření na Kojetínské louce  kde se konal slet čarodějnic a příprava na letní prázdninové táboření na louce.

Druhá akce je Doupovský zelenáč který je už 4. ročník a jsme jedni z hlavních pořadatelů

Je to branná soutěž u  Vodní nádrže Sedlec u Mašťova  kde je  start a cíl  postavení tábora na

louce se konalo již od Čtvrtka kde se postavilo základní postavení jídelna a kuchyň. V pátek již od 15.hodině začali přijíždět účastníci soutěže kteří si musely postavit svoje stany pro své týmy a novinka soutěže byla že byly na tuto soutěž přizvány ze strany armády ČR dětské domovy mládeže z našeho okresu i Karlovarského tak z Lounského  spalo se ve vojenských stanech ti co neměly svoje po celou dobu táboření byly pod dohledem svých vedoucích .

Soutěž která se konala po okolí Sedlece byl dlouhý 15-18.km.kde plnily branné disciplíny

Raft,zdravověda,granáty,střelba peitbalovími pistolemi ,topografie,lezení po skalách,brodění vodou.apod.počasí nám vyšlo ani teplo ani zima jídlo nám bylo dovezeno z Mašťova z hospody kde nám bylo naporcováno do várnic a přivezeno na louku . těm co nestačila strava tak nově otevřené restauraci na nádrži měli co dělat  vyšly nám vstříc již v neděli toho měli dost tolik hranolek a kroket ještě na nasmažily. V neděli po snídani nás armáda pozvala do výcvikového střediska Tureč kde se připravoval jednotka na misi do Afghánistánu kde nám bylo ukázáno týlové zabezpečení a  prostory  pro přežití v terénu .Celkem této akce na místě přežívalo 180 dobrodruhu  z naší organizaci tam na místě přežívalo 14 členů  včetně dětí a dorostu .

Letní prázdniny na Kojetínské louce po dobu 10dnů Červenci krásné počasí dobrá parta  krásná zábava pod stany . Spalo se ve stanech s pod sadami  jeden stan  vojenský  vzor 65  jídelna za špatného počasí a půl voj. stanu jako kuchyň  po dobu konání se na táboře vystřídalo 25 dětí nejen z naší organizace ale i od klubu přátel města Kadaně .po celou dobu táboření se vařilo v polní kuchyni ne které jídlo se uvařilo v Kadani a dovezlo se na louku v autech  ve varných nádobách . Loňské léto nám dalo dost zabrat neboť byly tropické vedra  a dusno po večerech ale jak se stanuje tak se dá přežít vše děti a mi na konci toho měly dost .

V záři jsme dostaly pozvání na hrad Jimlín kde je slavnost svěcení  praporu regimentu  zde jme měli tu možnost přespat na hradbách ve stanech a pomoc při organizaci akce .

Podzimní prázdniny

Po dvou letech jsme se vrátily konat podzimní prázdniny na Kojetíně.Dlouho jsme se rozhodovaly Cyrilem Haptmanem  od klubu přátel města Kadaně jestli jo nebo ne jelikož podzim přišel dost brzo a bylo dost sychravo  ale nadalo nám to tak jme to riskly tábor jsme postavily již v pátek stavěl to Zdeněk Apolen a Já  náš  dorost k večeru přijely na dodělání pomocníci od KMPK a rodiče .Děti měly nástup až v sobotu ráno do desíti hodin . Tradičně se postavily dva stany S-65 jeden pro dívky a druhý pro kluky  oba dva vybavení na zimu (kamna ,hygi. Vložka, postele vojenské apod.) jeden stan neboli zase pul S-65 sloužil  jako kuchyňka kde byl sporák na propan - butan  jídlo se dováželo z restaurace z Masťová  pro ty nejmenší a ti starší si vařily sami  první dva dny nádhera sluníčko no super v lese a přírodě podzim jak má bít následně přišla neděle mlha s sychravo ve stanech se topilo bylo fajm výlety se konaly kolem tábora a pro  lepší náladu jsme udělaly lanovku přes rybníček o délce 40metrů toto lezení po laně zvládly všichni i přesto že byla zima a mlha někteří pro oblibu skončily i rybníčku následně oblečení nad  kamnama . A to nebylo to nejhorší co jsme čekaly při bourání tábora celý den jen pršelo a pršelo takže to bylo něco pro všechny kdo měl co suchého tak dlouho né . I po tomto podzimním táboření nikdo nemarodil .